Головна сторінка

Кам’янецька весна (сторінками історії рідного міста)У кожної людини, крім рідної країни, є ще мала Батьківщина. Це місто або село, у якому народився, рідна вулиця, батьківський дім – все те, що таке близьке серцю.
Історія нашого міста – це історія багатьох людей, що жили і творили свою долю у місті, створювали унікальне обличчя Кам’янця. П’ять днів і ночей окупанти люто атакували оборонні рубежі Кам’янця-Подільського гарнізону із заходу, півночі і сходу далекого березня 1944. Кам’янець-Подільські ополченці стояли на смерть. У цих боях багато визволителів міста віддали своє життя. Смертю хоробрих загинули захисники фортеці. 26 березня після знищення решток ворожого гарнізону нацистських окупантів, над старовинною ратушею в центрі Старого міста замайорів прапор перемоги.
Щороку у цей день у закладах освіти проходять години пам’яті про ті героїчні, і водночас трагічні сторінки історії нашого рідного міста. Школярами покладаються квіти до меморіалів, пам’ятників та обелісків – як шана героям за мирне життя, за безтурботність радісного дитинства. 
23 березня 2018 року у ЗОШ № 10 для учнів початкових класів була проведена година пам’яті «Кам’янецька весна» (класний керівник 4-А класу Макеєва С.О.), яка мала на меті не лише знайомство з героїчними сторінками історії рідного міста, а й виховання в школярів любові до рідної землі, почуття патріотизму, виховання поваги до старшого покоління, збереження пам’яті про героїв, що відстояли свободу рідного краю. Діти мали нагоду послухати історичні факти з уст науковця, історика, викладача Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка     Маркітантова В.Ю., який у доступній для дітей формі зміг пояснити такі ще для них складні історичні події, причини, які їм передували та наслідки.
Молодші школярі свої емоції та почуття змогли передати у піснях, віршах, які лунали не лише з їхніх вуст, а й від їхніх сердець. Фінальним акордом заходу була пісня «Україна – це ти», яка своїм оптимістичним настроєм вселяла надію на мирне життя нашого народу у рідній стороні.
Не щезне з пам’яті, не піде в забуття великий подвиг. Це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим. Кожен має пам’ятати, своє минуле, бо має бути вартий майбутнього.


З будь-яких питань

стосовно роботи навчальних закладів

звертайтеся за телефоном

ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ

5-15-07