Головна сторінка

Всесвітній день зору

 

11 жовтня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) відзначається Всесвітній день зору.

Ця дата позначена у календарі для того, щоб донести інформацію до суспільства про глобальну проблему порушення зору у дітей та дорослих.

За даними Міжнародного агентства із профілактики сліпоти, близько 284 мільйонів людей мають проблеми із зором, з них 39 мільйонів не бачать зовсім. Хвороби очей має більше 19 мільйонів дітей. За даними агентства, 80% випадків сліпоти можна було би уникнути в разі своєчасного лікування.

Провідні причини порушення зору та хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, трахому і захворювання очей у дітей, викликані дефіцитом вітаміну А.

В нашому місті близько трьох тисяч дітей з особливими освітніми потребами, з них 1124 дитини мають порушення зору.  В закладах дошкільної освіти  № 8, 16 працюють групи спеціального призначення для дітей з порушенням зору. Досліджено, що упродовж навчання в школі у дітей в 3-5 разів зростає частота порушень зору.  Для дітей  закладів загальної середньої освіти проводяться заняття спрямовані на корекцію зору вчителями-тифлопедагогами. В інклюзивно-ресурсному центрі також проводяться корекційно-розвивальні заняття для дітей з ООП.

Сьогодні до Всесвітнього дня зору у закладах проведено просвітницькі і профілактичні заходи, спрямовані на запобігання хворобам очей.

З будь-яких питань

стосовно роботи навчальних закладів

звертайтеся за телефоном

ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ

5-15-07