Головна сторінка

ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА: СТВОРЕННЯ ПРОСТОРУ ЩАСЛИВОГО ДИТИНСТВА

19 листопада 2018 року на базі закладу дошкільної освіти № 20 «Дзвіночок» відбулося чергове засідання тренінг-клубу «Методист-BEST» у формі теоретично-практичного семінару «Дошкільник з особливими освітніми потребами: рівний доступ до якісної освіти». 

Теоретичний блок розпочала Осадчук Л.О., методист НМЦ управління освіти і науки, ознайомивши присутніх з нормативно-правовим забезпеченням інклюзивної освіти. Шевеленко Т.А., головний спеціаліст дошкільної та інклюзивної освіти ознайомила учасників зібрання з алгоритмом створення інклюзивної групи у закладі дошкільної освіти.

У практичному блоці Івасечко О.Б., вихователь-методист закладу дошкільної освіти № 20 поділилась досвідом інтеграції інклюзивної освіти в освітній простір ЗДО та провела екскурсію-огляд сучасного розвивального середовища для дітей з особливими потребами; Олійник О.В., вчитель-дефектолог ЗДО № 20 ознайомила педагогів з організаційно-педагогічними умовами навчання та реабілітації дітей з синдромом Дауна в групі інклюзивного навчання, а вчитель-дефектолог ЗДО № 8, Лесик Л.В., з діяльністю команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами. Ільницька Л.В., директор ІРЦ окреслила перспективи співпраці Інклюзивно-ресурсного центру та закладу дошкільної освіти.

Назарук Н.І., вихователь-методист ЗДО № 18, провела з вихователями-методистами тренінг «Світ очима дитини з особливими освітніми потребами». Інтерактивні вправи «Мозковий штурм», «Передай почуття», «Спілкування без слів», «Сліпий і поводир», «Малювання картини вдвох», «Комплімент» сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів щодо гармонійного розвитку та супроводу дитини з особливими освітніми потребами, актуалізації впровадження ефективних методів взаємодії.

Учасники зібрання переглянули виставку літератури програмно-методичного супроводу дітей з особливими потребами. Осадчук Л.О., методист НМЦ, підвела підсумки засідання та ознайомила присутніх з рекомендаціями щодо інтеграції інклюзивної освіти в освітній процес ЗДО.

З будь-яких питань

стосовно роботи навчальних закладів

звертайтеся за телефоном

ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ

5-15-07