Головна сторінка

Толерантність вирівнює нас у світі

Сучасний світ вимагає нового покоління, яке зможе змінити його на краще. Однією з його опор, якщо не найголовнішою, є толерантність.  Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Вона має виховуватись як риса характеру, формуватись  учнях з раннього дитинства.

Саме з цією метою  16 листопада 2018 року, з нагоди Міжнародного Дня толерантності, в Кам`янець-Подільській ЗОШ №10 було проведено низку цікавих заходів. В програмі дня, яку організував актив шкільного учнівського самоврядування та актив ШЄК «Меридіан» було проведено загальношкільне засідання комісії толерантності та духовного розвитку «Толерантність вирівнює нас у світі». На засіданні брали участь голови комісій толерантності класів та голови комісій 5-11 класів.

Окрім того, для ознайомлення з позицією учнів щодо толерантності, серед школярів 9-11 класів було проведено анкетування, в якому взяли участь 79 школярів. За його результатами 92,4% учнівського складу вважають себе ввічливими, а 7,6% - напіввічливими, що свідчить про високий рівень толерантності серед учнів старшої школи. Для учнів 1-4 класів було проведено зустріч малюків з казковими героями «Толерантність? Це що?». На заході школярі переглянули 2 повчальні короткометражні мультфільми, отримали безліч позитивних емоцій, а найголовніше – базові знання про терпимість.

Вельми цікавим для школярів був також тренінг «Толерантість врятує світ», на якому учні 5 класів мали змогу поспілкуватись на тему терпимості, та висловити свою думку з важливих питань. Учні зрозуміли, що толерантність – це можливість жити в мирі, без конфліктів, адже люди не є кращі чи гірші – вони просто різні. В унікальності людини і є її краса.

Як підсумок, серед учнів 5-8 класів було проведено конкурс на кращу емблему Дня толерантності. У ньому взяли участь 9 класів з 5 по 8, які виявили власну заповзятливість та творчість. Того ж дня Рада учнівського самоврядування, спираючись на дотримання усіх правил конкурсу та оригінальність і креативність поданих робіт, визначила переможців конкурсу.

Зваживши на всі наведені критерії оцінювання визначені переможці:
І місце. 5-В клас (голова ради класу: Олійник Софія)
ІІ місце. 8-Б(голова ради класу: Дюженко Єлизавета) та 8-А(голова ради класу: Кошель Юлія)  класи
ІІІ місце. 7-Б(голова ради класу:Мамалицька Софія) та 6-Б (голова ради класу: Козак Анастасія)

Емблеми були настільки якісно виконані та оформлені, що Раді було важко визначити по одному переможцю, тому ІІ та ІІІ місця посіли одразу декілька класів.

Подібні заходи мають велике значення для формування здорової психіки школяра, якому гостро необхідно відчувати себе рівним у суспільстві.

З будь-яких питань

стосовно роботи навчальних закладів

звертайтеся за телефоном

ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ

5-15-07