Головна сторінка

«А пам'ять священна…»

Голодомор 1932-1933 років – то страшна рана на тілі українського народу. Минуло вже 85 років, але біль не вгамовується й донині. 

23 листопада 2018 року в Кам’янець-Подільській ЗОШ №10 з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору відбулася година пам’яті, яку організували учні 7-А класу (класний керівник Коваль Л.А.). На заході були присутні учні 5-8 класів (разом 145 школярів). 

З великим враженням школярі спостерігали за подіями, що відбувались на сцені. Уважно прослухавши історичну довідку, кожен учень зрозумів для себе масштаби тих жахливих подій. Поезія, сповнена жалю та скорботи, торкнулась душі кожного присутнього в залі. 

Під час заходу було продемонстровано відеоряд, де були зображені трагічні події Голодомору. Окрім того використані аудіозаписи змушували кожного почути та задуматись над поданою інформацією. У використаних уривках документальних та художніх фільмів було наголошено на штучному характері голоду, та на фактичному геноциді української нації.  Велике враження справило інсценування – мати присипляла голодних дітей.

На завершення заходу з метою вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору було запалено свічку, опісля чого відбулась хвилина мовчання. За народним звичаєм присутні пам’янули загиблих хлібом. Також представники класів отримали незабудку  пам’яті– як символ невинної смерті жертв Голодомору.

Книжково-літературна експозиція та ілюстраційна тематична виставка, що діяли в залі, несли в собі велику користь для глибокого розуміння школярами подій 1932-1933 років. Події Голодомору 1932-1933 років назавжди залишаться в нашій пам’яті та в пам’яті прийдешніх поколінь, бо сила народу – в незабутності його історії. То рана, яка ніколи не заживе.

 

 

З будь-яких питань

стосовно роботи навчальних закладів

звертайтеся за телефоном

ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ

5-15-07